Parafia Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 MARCA AD 2023

19 marca 2023

 

  • Dziś rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Przewodził nam będzie nasz współbrat ks. Sylwester FIEĆKO SAC, którego serdecznie witamy. Plan rekolekcji można znaleźć na tablicy ogłoszeń, w internecie i na karteczkach przy wyjściu z kościoła. Ogarniajmy modlitwą ks. Sylwestra i nas abyśmy dobrze przeżyli dany man czas i byli gotowi na Misteria Paschalne.
  • Zapraszamy też serdecznie do rozważania Męki Pańskiej w Nabożeństwach Pasyjnych; na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17:30 a na Gożkie Żale w każdą niedzielę również o 17:30.
  • W zakrystii można już nabywać świece i baranki Caritasu.
  • Parafialny Zespół Caritas zaprasza nas do włączenia się w ogólnopolską zbiórkę żywności " Jałmużna Wielkopostna" poprzez zakup żywności dla uboższych rodzin naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła można znaleźć „torby miłosierdzia”, które – już z „własnym wkładem” możemy złożyć w koszu.
  • Do skarbonki przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu za które już dziś składamy Bóg zapłać..
  • Przypominamy, że tym roku 13 maja obchodzić będziemy 50 rocznicę Nabożeństw Fatimskich i obecności figury Pani Fatimskiej w naszej parafii. Już dziś zapraszamy wszystkich na te jubileuszowe obchody. Chcielibyśmy przygotować wystawę zdjęć pokazujących rozwój tych Nabożeństw na przestrzeni 50 lat. Gdyby ktoś posiadał w domu jakieś fotografie z tym związane, to bardzo prosimy o wypożyczenie ich dla przygotowania tej wystawy.

Któryś za nas cierpiał rany...

Wasi duszpasterze

 

Adres

ul. Świętego Ducha 9 
70-205 Szczecin

Kontakt

+48 (91) 434 35 02

 jan.ewangelista@sac.org.pl

 

Nr konta parafii

PKO SA: 60 1240 3927 1111 0011 0146 6883

Obserwuj nas

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.