Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Obserwuj nas

Nr konta parafii

PKO SA: 60 1240 3927 1111 0011 0146 6883

Kontakt

+48 (91) 434 35 02

 jan.ewangelista@sac.org.pl

 

Adres

ul. Świętego Ducha 9 
70-205 Szczecin

 

  • Dziś rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE które potrwają do środy 16 marca. Przewodnikiem w tych dniach będzie ks. Stanisław FIRUT SAC, od ponad 30 lat posługujący na Ukrainie. Bardzo serdecznie witamy. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy św a w poniedziałek, wtorek i środę o 15:00 i o 18:00. Informacje o Rekolekcjach są na stronie internetowej, na plakatach i na kartkach, które można zabrać ze sobą.
  • Każdy z nas z uwagą i jniepokojem śledzi wojnę na Ukrainie i tragedie zwykłych ludzi. By włączyć się w pomoc każdego dnia rekolekcji będzie zbierana taca. Za zebrane pieniądze ks. Stanisław zakupi najpotrzebniejsze rzeczy i zawiezie na Ukrainę.
  • Przypominamy i zapraszamy do włączenia się do modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i w naszych sercach. Modlimy się codziennie o godz. 20,30 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w naszej świątyni. Modlitwę kończymy Apelem Jasnogórskim. Może Bóg przyjmie naszą ofiarę i nas wysłucha.
  • Zapraszamy niemniej serdecznie serdecznie do rozważania Męki Pańskiej w Nabożeństwach Pasyjnych; na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17:30 a na Gożkie Żale w każdą niedzielę również o 17:30.
  • W zakrystii można już nabywać świece Caritas w cenie; paschał - 20 zł., "jajko" z podstawką - 18 zł., "jajko" bez podstawki 15 zł. Są też czekoladowe baranki po 5 zł.
  • Jak pewnie zauważyliśmy są też wyłożone "torby miłosierdzia". Mozna je zabrać i wypełnić produktami żywnościowymi dla rodzin objętych pomocą naszego Caritas parafialnego.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach Jubileuszu 50 lecia swego istnienia, wykona w naszym kościele "Pieśni Pasyjne". Serecznie zapraszamy.
  • Przy wjeździe na Wyspę Pucką, znajduje się jedyny na terenie naszej parafii Krzyż przydrożny a u jego podstawy znajduje się figura Serca Jezusowego, która już się rozpada ze względu na wrunki atmosferyczne. Pragniemy zakupić nową, trwałą figurę aby ją wymienić dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. do puszek będziemy zbierali ofiary na ten cel.

Któryś za nas cierpiał rany...

 

13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 MARCA AD 2022

Parafia Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie