Parafia Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 MARCA AD 2022

13 marca 2022

 

  • Dziś rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE które potrwają do środy 16 marca. Przewodnikiem w tych dniach będzie ks. Stanisław FIRUT SAC, od ponad 30 lat posługujący na Ukrainie. Bardzo serdecznie witamy. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy św a w poniedziałek, wtorek i środę o 15:00 i o 18:00. Informacje o Rekolekcjach są na stronie internetowej, na plakatach i na kartkach, które można zabrać ze sobą.
  • Każdy z nas z uwagą i jniepokojem śledzi wojnę na Ukrainie i tragedie zwykłych ludzi. By włączyć się w pomoc każdego dnia rekolekcji będzie zbierana taca. Za zebrane pieniądze ks. Stanisław zakupi najpotrzebniejsze rzeczy i zawiezie na Ukrainę.
  • Przypominamy i zapraszamy do włączenia się do modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie i w naszych sercach. Modlimy się codziennie o godz. 20,30 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w naszej świątyni. Modlitwę kończymy Apelem Jasnogórskim. Może Bóg przyjmie naszą ofiarę i nas wysłucha.
  • Zapraszamy niemniej serdecznie serdecznie do rozważania Męki Pańskiej w Nabożeństwach Pasyjnych; na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17:30 a na Gożkie Żale w każdą niedzielę również o 17:30.
  • W zakrystii można już nabywać świece Caritas w cenie; paschał - 20 zł., "jajko" z podstawką - 18 zł., "jajko" bez podstawki 15 zł. Są też czekoladowe baranki po 5 zł.
  • Jak pewnie zauważyliśmy są też wyłożone "torby miłosierdzia". Mozna je zabrać i wypełnić produktami żywnościowymi dla rodzin objętych pomocą naszego Caritas parafialnego.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach Jubileuszu 50 lecia swego istnienia, wykona w naszym kościele "Pieśni Pasyjne". Serecznie zapraszamy.
  • Przy wjeździe na Wyspę Pucką, znajduje się jedyny na terenie naszej parafii Krzyż przydrożny a u jego podstawy znajduje się figura Serca Jezusowego, która już się rozpada ze względu na wrunki atmosferyczne. Pragniemy zakupić nową, trwałą figurę aby ją wymienić dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. do puszek będziemy zbierali ofiary na ten cel.

Któryś za nas cierpiał rany...

 

Adres

ul. Świętego Ducha 9 
70-205 Szczecin

Kontakt

+48 (91) 434 35 02

 jan.ewangelista@sac.org.pl

 

Nr konta parafii

PKO SA: 60 1240 3927 1111 0011 0146 6883

Obserwuj nas

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.